Ponovno delovanje referenčnih ambulant

PONOVNO DELOVANJE REFERENČNIH AMBULANT

Obveščamo vas, da so z delom ponovno pričele referenčne ambulante.

Posledice epidemije virusa SARS-CoV-2 se močno odražajo na zdravju oseb, ki so bolezen covid-19 prebolele, in tudi tistih, ki se jih bolezen neposredno še ni dotaknila.

Obdobje epidemije vpliva na izgubo zaposlitve oz. dohodkov, socialno izolacijo, zmanjšano telesno aktivnost ter zvišan pojav depresije in tesnobe. Vse to dokazano vpliva na težje obvladovanje dejavnikov tveganja za poslabšanje ali pojav srčno-žilnih bolezni. Na pojav srčno-žilnih bolezni močno vplivajo tudi vedenjski vzorci posameznikov, na katere je mogoče vplivati in tako preprečiti ali zakasniti pojav novonastalega obolenja.

Na pregled v referenčni ambulanti se lahko naročite tudi sami (osebe nad 30 let) po telefonu ali preko osebnega zdravnika.

KONTAKT:

• Tina GRBEC, dipl.m.s. – telefon 051 666 064