MNOŽIČNO CEPLJENJE PROTI SARS COV-2 BREZ NAROČANJA

Cepljenje bo možno s cepivoma Pfizer.

PETEK        29.7.2022

- ZDRAVSTVENI DOM SEŽANA, PRITLIČJE AMB. Rauber Zvonko, dr.med., spec.druž.med.

• PROTI SARS COV-2                               12:00 - 14:00

ČETRTEK  11.8.2022

- ZDRAVSTVENI DOM SEŽANA, PRITLIČJE AMB. Nabergoj Elizabete, dr.med., spec.druž.med.

• PROTI SARS COV-2                               15:00 - 17:00

Drugi poživitveni odmerek (4. odmerek) je predvsem priporočljiv za osebe s povečanim tveganjem za težji potek covid-19 (posebej ranljivi kronični bolniki*), oskrbovance DSO in vse osebe stare 80 let in več, priporočljiv pa je tudi za osebe stare 60 let in več. Z drugim poživitvenim odmerkom se lahko cepijo tudi druge osebe stare 18 let in več, če tako želijo. Cepljenje z drugim poživitvenim odmerkom se opravi vsaj 3 mesece po prvem poživitvenem odmerku.

Na voljo imamo tudi cepivo Novavax, primerno za vse, ki se cepite prvič. Za cepljenje s tem cepivom je potrebna predhodna prijava.

Predhodno Naročanje na cepljenje ni potrebno! S seboj prinesite kartico zdravstvenega  zavarovanja in osebni dokument.

Cepljenja se lahko udeležijo osebe, ki želijo prejeti 1., 2. ali 3. odmerek.

Veljavnost covid potrdila o cepljenju in prebolevnosti od 1. februarja 2022 naprej
Sistem cepljenja QR koda Rok veljavnosti potrdila
Trikrat cepljeni - cepljeni s poživitvenim odmerkom (zadnji odmerek Pfizer ali Moderna) 3/3 neomejeno
Preboleli + cepljeni (v 180 dneh; do 14. septembra 2021 v 240 dneh) + cepljeni s Pfizer ali Moderna (kadarkoli kasneje) 2/1 neomejeno
Cepljeni z Janssen + cepljeni s Pfizer ali Moderna 2/1 neomejeno
Enkrat cepljeni z Janseen 1/1 270 dni od cepljenja
Preboleli + cepljeni (v 180 dneh; do 14. septembra 2021 v 240 dneh) 1/1 270 dni od cepljenja
Dvakrat cepljeni 2/2 270 dni od cepljenja
Cepljeni z Janseen + cepljeni z Astra Zeneca 2/2 270 dni od cepljenja
Cepljeni z Janseen + cepljeni Janseen 2/2 270 dni od cepljenja
Cepljeni + cepljeni + preboleli 2/2 270 dni od cepljenja
Cepljeni + cepljeni + preboleli 2/2+ pozitivni rezultat PCR (kot potrdilo o prebolevnosti) 270 dni po cepljenju oziroma 180 dni po prebolevnosti (od pozitivnega rezultata PCR)
Preboleli pozitivni rezultat PCR (kot potrdilo o prebolevnosti) 180 dni po prebolevnosti (od pozitivnega rezultata PCR)

Cepljenje mladostnikov:

Cepljenje proti covid-19 je priporočljivo za mladostnike stare 12 let in več. Lahko se izvaja v cepilnih centrih na enak način kot cepljenje odraslih.

Glede privolitve velja enako kot pri drugih cepljenjih: pri otrocih mlajših od 15 let je za cepljenje potrebna privolitev staršev, zato je pri cepljenju potrebno spremstvo staršev/skrbnikov ali pisna privolitev staršev/skrbnikov. Pri otrocih starih 15 let in več privolitev staršev ni potrebna.

Sočasno cepljenje proti covid-19 in gripi

Cepljenje proti gripi in cepljenje proti covid-19 se lahko opravi z najmanj 14 dnevnim presledkom.

Za vse dodatne informacije smo vam na voljo na tel. št. 051 666 862 v ponedeljek in torek med 8:00 in 10:00 uro sredo in četrtek 13:00 in 15:00 uro.