ZGODNJA ŠOLA ZA STARŠE

Namenjena je nosečnicam do 18. tedna nosečnosti in njihovim partnerjem.  Zajema eno srečanje, ki pa je sestavljeno iz dveh delov.

Prvi del vodi Ana Furlan, dipl.m.s. Udeležence seznani s telesnimi in duševnimi spremembami v nosečnosti, zdravim življenjskim slogom v nosečnosti (prehrana, telesna dejavnost, nega telesa, obutev,..) in z vodenjem nosečnosti v dispanzerju za žene ( število obiskov, ultrazvočne preiskave, preventivni testi v nosečnosti, CTG,..).

Drugi del je telesna vadba v nosečnosti, ki jo vodi fizioterapevtka Nina Savić. Izvede se priporočen način vstajanja, sedenja, dvigovanja bremen ter trening mišic medeničnega dna. Nosečnice tudi aktivno sodelujejo zato je obvezna športna oprema, blazina in pijača.

Srečanje bo 18.9.2019 v osnovni šoli Sežana ob 17:30. Vabljen tudi partner. S seboj prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja. Prijava je zaradi lažje organizacije zaželjena ni pa obvezna.  Zbirno mesto je pred vhodom v osnovno šolo Sežana (VHOD PRI KARSIKI). Prijavite se lahko preko e-maila ana.furlan@zd-sezana.si ali preko tel. številke 051 666 063 v dopoldanskem času.

Naslednja Zgodnja šola za starše bo predvidoma 4.12.2019.

Ana Furlan, dipl.m.s.